Özgeçmiş

KİŞİSEL BİLGİLER

  • Doğum Tarihi : 1984
  • Birimi : Eğitim Fakültesi
  • Bölümü : Eğitim Bilimleri
  • Anabilim Dalı : Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık
AKADEMİK ÖZGEÇMİŞ

ÖZGEÇMİŞ

Ümüt Arslan just completed Ph.D. in counselor education and supervision. His clinical experiences include schools and special education centers in Turkey, and working with Native American youth at schools, Trio Programs, and job corps in the U.S. He was selected as a panelist for the ACA International Student Panel and awarded the International Solution Focused Brief Therapy (SFBT) Association Training Scholarship. He received several accolades from the University of Montana, including the Diversity Student Achievement Award, the Bertha Morton Scholarship, the Tough Kids Cool Counseling Scholarship, and the Outstanding Foreign Student Award. He presented at various international conferences all over the world related to ethics, multiculturalism, and SFBT. He is an assistant professor at the Mehmet Akif Ersoy University in Turkey, and Executive Council Member of the International Association for Counselling.  

Ümüt Arslan Montana Üniversitesinden (A.B.D.) psikolojik danışmanlık eğitimi ve süpervizyon alanında doktorasını aldı. Klinik alandaki  Türkiye’de okul ve özel eğitim merkezlerinde, Amerika’da okul, danışma kliniği, is bulma kurumu, ve eğitim programlarında danışman olarak deneyimleri vardır. Amerikan Danışmanlık Derneğinin Konferansında Uluslararası Öğrenci Paneline seçilmiş, ve Uluslararası Çözüm Odaklı Derneğinden Eğitim Bursu kazanmıştır. Ayrıca, Montana Üniversitesinden Çok Kültürlü Öğrenci Basari Ödülü, Bertha Morton Bursu, Zor Çocuklarla Karizmatik Danışma Bursu, ve Ustun Başarılı Uluslararası Öğrenci Ödülü almıştır. Dünyanın birçok ülkesindeki (ABD, Kanada, Brezilya, İtalya, Malta) uluslararası konferansta çözüm odaklı terapi, mindfulness, ve etik konularında sunumları vardır. Ayrıca, Denver Çözüm Odaklı Terapi Merkezi ve New York Çözüm Odaklı Terapi Merkezlerinden Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi almıştır. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinde yardımcı doçent olarak çalışmaktadır ve International Association for Counselling Dernegi yönetim kurulu üyesidir. 

İLGİ ALANLARI

İlgi alanı girilmemiş

Yayınlar ve Faaliyetler

YAYINLAR

Alanında, yurtiçinde, Türkçe veya yabancı dilde yayımlanan kitapta bölüm ve ünite yazarlığı
1- Arslan, U. (2017). Türkiyede ve Dünya Psikolojik Danışman Eğitimi ve Etik. F. E. Ikiz (Ed), Meslek Etiği ve Yasal Konular (pp. 293-335). Lisans Yayıncılık. (2017)
SCI, SSCI ve AHCI dışındaki indeks ve özler tarafından taranan dergilerde yayımlanan teknik not, editöre mektup, tartışma, vaka takdimi ve özet türünden yayınlar dışındaki makale
1- Arslan, U. (2016). Farkındalık ve Stres: Terapist Öğrencileri İçin Bir Nicelik Çalışması, Mindfulness and Stress: A Quantitative Study of Therapist Trainees. The Journal of Academic Social Science Studies. 48, 345-354. doi: 10.9761/JASSS3476 (2016)
2- Ikiz, F. E., Mete Otlu, B., & Arslan, U. (2017). Trainee Psychological Counselors’ Understanding of Ethics. International Journal of Humanities and Social Science Invention. 6(2), 10-17. (2017)
Uluslararası kongre, sempozyum, panel gibi bilimsel toplantılarda sunularak, programda yer alan, özet metin olarak yayımlanan bildiri
1- Arslan, U. (July, 2016). Tips for International Counselling Students and Counsellor Educators who work with International Students. International Association for Counsellors Conference, Malta. (2017)

EDİTÖRLÜK


HAKEMLİK


İDARİ GÖREV ve TOPLUMSAL KATKILAR

Alanı ile ilgili olarak ulusal panel, konferans, seminer, açık oturum ve söyleşi gibi etkinliklerde konuşmacı yada panelist olarak görev yapmak
1- Panelist (2014). International Student Panel. American Counseling Association, Hawaii, United States. (Yıl:2014)

SANAT ve TASARIM ETKİNLİKLERİ


DİĞER

Alanında uluslararası teşvik ödülü
1- University of Montana Bertha Morton Başarı Bursu (2014)

Makaleler, Yazılar

Kullanıcı herhangi bir makale, yazı paylaşmamış.

Dosyalar

Eklenmiş dosya bulunmamaktadır.

Fotoğraflar

Fotoğraf Eklenmemiş.

Duyurular

Herhangi bir duyuru bulunmamaktadır.

Dersler

Önlisans


Lisans


Lisanüstü

İletişim

İLETİŞİM FORMU ve BİLGİLERİ

Telefon 4126
Email uarslan(at)mehmetakif.edu.tr
Web Sitesi www.linkedin.com/in/arslanumut/
Adres Egitim Fakultesi, Oda A-424


Ad Soyad   
Eposta  
Yorum  
4 + 1 = ?    İşlemin sonucunu giriniz.