Özgeçmiş

KİŞİSEL BİLGİLER

 • Doğum Tarihi : 1962
 • Kan Gurubu : A Rh+
 • Birimi : Rektörlük
 • Bölümü : İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı
AKADEMİK ÖZGEÇMİŞ

 • Yabancı Dil : İngilizce
 • İlk Okul : Atatürk İlkokulu-Afyon (1973)
 • Orta Okul : Şemseddin Karahisar Ortaokulu-Afyon (1976)
 • Lise : Afyon Lisesi (1979)
 • Lisans : Anadolu Üniversitesi
 • Lisans Fakülte : Açık Öğretim Fakültesi
 • Lisans Bölüm : İktisat Bölümü (1991)
 • Y.Lisans : Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü
 • Y.Lisans Dal : Tarih (30.06.2016)
ÖZGEÇMİŞ

       Nurçin GÖK 1962 yılında Afyon'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Afyon'da tamamlayarak, 1979-1980 yılında Afyon Lisesi'nden  mezun oldu. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İktisat Bölümü mezunu olan GÖK 1983 yılında Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde göreve başladı.

Çocukluğundan beri halk bilimine olan ilgisi onun çalışma yaşamını belirledi. İlk ve orta öğretim yıllarında başlayan müzik ve halk oyunları çalışmalarını, Konya Kültür Müdürü H. Güner ÖZKAN' ın önderliğinde, Kültür Müdürlüğü bünyesinde kurulan Halk Müziği ve Orta Asya Türk Müziği Korosu ile Halk Oyunları ve Tiyatro topluluğunda sürdürme olanağı buldu. KONFAD (Konya Folklor Araştırma Derneği) üyesi olarak hem eğitmen hem de oyuncu olarak çalışmalarını sürdürdü. 

1993-1994 yılları arasında Burdur İl Halk Kütüphanesi Müdür Yardımcılığı görevinde bulunan GÖK, 1995 yılında Burdur İl Kültür Müdür Yardımcısı olarak göreve atandı. Böylece yörenin kültür ve sanatıyla ilgili, araştırma ve çalışma olanağı elde etti. 1995-2007 tarihleri arasında bu görevini başarıyla sürdürdü. Nurçin GÖK araştırma ve çalışmalarını daha iyi bir ortamda sürdürebilmek için; 2007 yılında kendi isteği ile, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Sekreteri olarak göreve atandı. Daha sonra  Üniversitenin Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Kültür Şube Müdürlüğü görevine ek olarak 13/b görevlendirme ile Kültür Merkezi Müdürü olarak  görevlendirildi. 2013 yılından itibaren Üniversitenin İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığına 13/b ile Şube Müdürü olarak görevlendirilen Nurçin GÖK halen görevine devam etmektedir.  

Nurçin GÖK'ün "Konya Folkloru" üzerine yapmış olduğu araştırması 1989 yılı Üniversiteler Arası Halk Oyunları Yarışmasında, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi tezi olarak sunuldu. "Hıdırellez" ve "Nevruz" üzerine yapmış olduğu araştırmalar "Anayuttan Atayurda Türk Dünyası" ile "Motif" dergisinde, yine halk kültürü üzerine yapmış olduğu çeşitli araştırmaları makale olarak yerel gazetelerde yayımlandı. Burdur yöresine ait tekerlemeler, ninniler ve yakımlar üzerine yapılmış araştırma çalışmaları bulunmaktadır. 

Ayrıca Burdur Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü ile Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinin ortaklaşa planladığı "Gençler Kültür Çınarlarıyla Buluşuyor" proje kapsamında, Burdur yöresinin unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarının yeniden canlandırılması, bu yönde son örneklerini yaşatmaya çalışan ustaların yaptığı çalışmaların kaybolmaması ve gelecek kuşaklara aktarılması için belgesellerin hazırlanması, mevcut değerlerin arşivlenmesi çalışmalarını yürüttü. 

Nurçin GÖK evli ve bir çocuk annesidir.

İLGİ ALANLARI

Halk Bilimi

Burdur Müzik ve Folklor Derneği ve Belediye Türk Sanat Müziği Topluluğu Üyesi

Makaleler, Yazılar

Kullanıcı herhangi bir makale, yazı paylaşmamış.

Dosyalar

Eklenmiş dosya bulunmamaktadır.

Fotoğraflar

Fotoğraf Eklenmemiş.

Duyurular

Herhangi bir duyuru bulunmamaktadır.

Dersler

Önlisans


Lisans


Lisanüstü

İletişim

İLETİŞİM FORMU ve BİLGİLERİ

Telefon 248213 1112 - 1126
Email ngok(at)mehmetakif.edu.tr
Adres


Ad Soyad   
Eposta  
Yorum  
5 + 6 = ?    İşlemin sonucunu giriniz.